В еликдень — дуже важливе свято, чия історія сягає сивої давнини. Існують численні традиції, звичаї та прикмети на Великдень. Цього року православні християни святкують воскресіння Христа 5 травня – Великдень 2024.
Активна підготовка до торжества проходить протягом цілого тижня, що отримала назву Страсного. У цей час проводяться різні обряди і гадання. З торжеством пов’язано багато традицій і забобонів. Прикмети на Великдень, які збиралися століттями, допоможуть передбачити майбутнє. А ще читайте, що можна і не можна робити в цей день.
До православного Великодня готуються 7 тижнів і супроводжуються вони Великим Постом. Саме стільки часу, згідно Біблії, Ісус провів у пустелі. Великдень 2024
Але останній тиждень перед Великоднем — знаменується багатьма древніми традиціями і є найурочистіший. Його називають Страсною Седмицею або Великим тижнем. Кожен із 7 днів тут чимось вирізняється, і найбільш важливими перед неділею є Чистий четвер та Страсна п’ятниця. Великдень 2024 сьогодні.
Традиції христування вже відбуваються 2000 років: весь період святкування при зустрічі люди вітають один одного словами:
– «Христос воскрес!» Великдень 2024
– «Воістину воскрес!», триразово цілуються і обмінюються писанками.
Обмін яйцями також міцно увійшов у великодню традицію. Це невід’ємні символи воскресіння Ісуса Христа. А малюнки, які зображують на крашанках – несуть побажання добра, злагоди, здоров’я та достатку в оселі. Великдень 2024 такий.
Великдень – це також час поминання покійних. Рідні приходять на могили померлих, згадують їх молитвою та добрими словами, а також просять у них прощення. Часто залишають на могилках трохи свяченого. Великдень 2024
Під час пасхального богослужіння повторіть про себе: «Воскресіння Христове, хай доля подарує мені нареченого холостого». Великдень 2024
Ще можна провести нескладний обряд на Великдень на заміжжя. Для цього, тільки прокинувшись в пасхальну неділю, підійдіть до вікна і, дивлячись на сонце, скажіть:
«Сонце по небу пливе,
А до мене звужений на поріг прийде.
Сталося диво – Христос воскрес!
А до мене женихи почнуть проявляти небувалий інтерес.
З них я виберу найкращого і гідного.
Сімейне життя моя буде щасливим і спокійним».
!!! Його називають ще “поливаним”, бо у цей день хрещеники йдуть “поливати” своїх хрещених матінок і бажають їм щасливих свят. Поливають парфумами або водою. Хрещені за це дають їм пасочки, крашанки, гроші та цукерки. Дорослі чоловіки теж поливають дівчат та жінок, а їх за це пригощають. Дівчата та жінки у цей день не поливаються.
Якщо у Світлий Понеділок ішов дощ, означало, що таким буде й літо.
!!! У цей день дівчата могли поливати хлопців, але водою. А ще справлялися “висвятки”, тобто посвячення підлітків-дівчаток — у дівок, а хлопців — у парубків, за що ті влаштовували пригощання і ставали повноправними членами дівочої чи парубоцької громади села.
Сьогодні Великдень — це не просто релігійне свято, це яскрава і неповторна культурна спадщина нашого народу.
А як святкують Великдень у твоїй родині? Розкажи в коментарях!
Щоб опублікувати коментар, потрібно увійти в систему
Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.
Святкуємо вдома